Skip to content

WYPRAWA NA ŁOSIE Z BAGIEN BIEBRZAŃSKICH

 

moose Biebrza

W skrócie o łosiach

W Polsce żyje wiele gatunków dzikich zwierząt, wśród których łoś jest niewątpliwie jednym z największych i najbardziej charakterystycznych. Ten majestatyczny stwór potrafi zapierać dech w piersiach swoimi imponującymi rozmiarami, zwłaszcza, jeżeli mamy możliwość zobaczyć go z bliska. Może ważyć nawet 700 kg i osiągać wysokość w kłębie ponad 2 metry! Jego długa i gęsta sierść, która chroni go przed mrozem i jest bardzo wytrzymała i sprężysta, a jednocześnie pozwala na regulowanie temperatury ciała. Ma szeroki pysk umożliwiający jedzenie roślinności z dna wody. Dzięki niemu zwierzę to może bez problemu przetrząsać dno zbiorników wodnych szukając pożywienia na mokradłach.

Łosie to nie tylko piękne i imponujące zwierzęta, ale również bardzo płochliwe i ostrożne. W niektórych jednak okresach i miejscach, potrafią zupełnie ignorować obecność człowieka w pobliżu. Warto się postarać,żeby go zobaczyć, ponieważ takie doświadczenie jest absolutnie niezapomniane. 

Gdzie możemy zobaczyć łosie?

Jednym z najlepszych miejsc w Polsce, by podziwiać łosie, są Bagna Biebrzańskie. To jedyny taki rejon w kraju, gdzie można spotkać setki tych olbrzymów na wolności (żyje ich tam ponad 700!), co stanowi jedną z najliczniejszy populacji w Europie

Zimą łosie przemieszczają się do lasów sosnowych, gdzie łatwiej zdobyć pokarm, a w marcu i kwietniu przenoszą się na bagna, gdzie żywią się turzycami i młodymi gałązkami. 

Latem, łosie żyją w rozproszeniu, głównie na mokradłach i bagniskach, co utrudnia ich obserwację. Największe szanse, aby zobaczyć łosia, daje okres chłodów – między grudniem, a kwietniem ponieważ łosie są wtedy bardziej aktywne i bardziej widoczne. Często można wtedy zobaczyć te okazałe ssaki w całej okazałości. Niezapomniane wrażenia gwarantowane! 

Biebrza marshes

Wyprawa na łosie na bagna Biebrzańskie – czy warto?

Zapraszamy Cię na niezapomnianą przygodę, podczas której będziesz mógł zobaczyć łosie w ich naturalnym środowisku.

Wyprawa na Bagna Biebrzańskie to idealny wybór dla miłośników przyrody, którzy pragną spotkać te olbrzymy na wolności. Podczas safari przejedziemy kilkadziesiąt kilometrów samochodem i przejdziemy kilka kilometrów, tak, żeby zobaczyć najpiękniejsze i najbardziej obiecujące miejsca bytowania tych zwierząt.

Biebrzański Park Narodowy to nie tylko miejsce, gdzie można zobaczyć łosie, ale także wiele innych dzikich zwierząt, takich jak wilki, rysie, bobry i ptaki. Doświadczony przewodnik, miłośnik przyrody, będzie towarzyszył Ci przez cały czas, dzieląc się swoją wiedzą i ciekawostkami o dzikiej przyrodzie parku. 

Specjalizujemy się w indywidualnych, dedykowanych wyprawach rozpoczynających się bezpośrednio w okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego lub też w Warszawie, skąd razem z naszymi goścmi jedziemy samochodem do Puszczy.

Czas trwania safari dostosowywany jest do naszych klientów, ale ze względu na czas trwania dojazdu jest to minimalnie cały dzień od świtu do nocy. 

moose biebrza