Skip to content

Wędkowanie z przewodnikiem wędkarskim

Wędkowanie w Polsce: wyprawa z przewodnikiem wędkarskim

Wędkarstwo w Polsce może być wspaniałą przygodą. Daje możliwość spędzenia wspaniałego czasu na łonie natury czekając na emocjonujące branie dużej ryby! Jednak żeby doczekać takiego brania niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie – począwszy od sprzętu (kompletu przynęt, kołowrotków, wędek, żyłek, łodzi i elektroniki wędkarskiej), poprzez wybór miejsca, czasu i metody połowu, aż po dopasowanie przynęty i sposobu jej prowadzenia do warunków panujących na łowisku.  

Prawdopodobnie najbardziej satysfakcjonujące byłoby samodzielne zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczenia, a także dopracowanie wszystkich szczegółów od początku do końca, ale wymagałoby to też poświęcenia ogromnej ilości czasu i zasobów. Jeśli jednak masz ograniczony czas, jeśli jesteś początkującym wędkarzem i chcesz nauczyć się wędkowania albo jeżeli chcesz złowić okazowe trofeum zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wyprawa z profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim, który pomoże Ci złowić piękne ryby i przede wszystkim – przeżyć niezapomnianą przygodę z wędką w ręku!

Wyprawy z przewodnikiem wędkarskim – jakie gatunki ryb?

Skupiamy się przede wszystkim na rybach drapieżnych żyjących w polskich wodach. Zwykle sezon rozpoczyna się w styczniu od połowu troci wędrownych oraz pstrągów w górach i na rzekach pomorskich. Chwilę później łowimy łososie i trocie w Bałtyku oraz okonie w wodach nizinnych. W maju, gdy woda się ociepli, wracamy do Bałtyku na belony, a w słodkiej wodzie zaczyna się sezon na bolenie i szczupaki, do których w czerwcu dołączą sandacze i sumy. Lato to niemal pełna wolność wyboru – wszystkie ryby mogą być na celowniku! Jesień to już czas na duże bolenie, szczupaki i sandacze, które łowimy łowimy aż do końca roku.

Przeczytaj więcej o wszystkich gatunkach i zarezerwuj wyprawę wraz z Wild River na te ryby, który interesują Cię najbardziej!

Przewodnicy wędkarscy na polskich rzekach:

Wisła, Bug, Narew i inne

Zapraszamy na niezapomniane wyprawy na największych rzekach nizinnych w centralnej Polsce, w okolicach Warszawy. Nasi przewodnicy specjalizują się w połowach ryb drapieżnych – szczupaków, boleni, sandaczy, sumów, okoni, a także jazi, kleni i brzan.

Łowimy zarówno z brzegu, jak i przede wszystkim z szybkich i bezpiecznych łodzi motorowych, które pozwalają nam sprawnie dotrzeć do najlepszych łowisk. Nasze wyprawy dostosowujemy do potrzeb naszych klientów – od krótkich, kilkugodzinnych wypraw „po pracy”, przez całodniowe wędkowanie, aż po kilkudniowe wyprawy z noclegiem na bezludnych wyspach rzecznych.

Jeziorowe wyprawy z przewodnikiem wędkarskim:

Mazury, jezioro Żarnowieckie, Zalew Zegrzyński i inne

Mimo, że nasi klienci regularnie łowią szczupaki na naszych mazowieckich wodach, dla miłośników największych szczupaków i okoni proponujemy wycieczki na najlepsze polskie łowiska jeziorowe – Mazury, Drużno i Jezioro Żarnowieckie. To miejsca, w których regularnie łowi się szczupaki powyżej magicznych 100cm!

Nie możemy zagwarantować sukcesu, ale gwarantujemy, że zarówno nasi klienci, jak i przewodnicy regularnie łowią ogromne ryby, a Ty masz realną szansę na spotkanie metrowego szczupaka lub grubego okonia na naszych łowiskach.

Nasza oferta

Nasza oferta dedykowana jest przede wszystkim do:

1. Wędkarzy, którzy od dawna chcą złowić wymarzoną rybę i potrzebują pomocy doświadczonego eksperta, który pomoże dobrać miejsce, czas i przynętę, żeby skusić potężnego drapieznika do brania, albo po prostu chcą nauczyć się wędkowania na rzece lub jeziorze – znajdowania na niej kryjówek ryb i sposobów, jak sprowokować je do brania

2. Pasjonatów wędkarstwa, bedących turystycznie lub biznesowo w Warszawie przez kilka dni i poszukających przewodnika, który zabierze ich w najlepsze miejsca wędkarskie i pomoże złowić wspaniałego bolenia, szczupaka lub sandacza

3. Ojców z dziećmi, którzy wspólnie chcą przeżyć niezapomnianą przygodę wędkarską 

W zakres naszej oferty wchodzą:

 1. Profesjonalna opieka przewodnika wędkarskiego (w języku polskim oraz angielskim)
 2. Możliwość wędkowania z szybkich motorowych łodzi lub pontonów, wyposażonych w najnowocześniejszą elektronikę wędkarską
 3. Transport komfortowym samochodem terenowym z Warszawy do miejsca wędkowania
 4.  Pełna elastyczność w wyborze miejsca oraz czasu wędkowania, a także sposobu organizacji wyprawy
 5. Potężną dawkę wiedzy o rzece i wszystkim co z nią związane, w tym także:
  • Nauka podstaw nawigacji na wodach środlądowych
  • Nauka korzystania z profesjonalnej echosondy

W trakcie wyprawy zapewniamy:

 1. Woda / napoje
 2. Paliwo do łodzi
 3. Kamizelki bezpieczeństwa 
 4. Lornetkę do opcjonalnej obserwacji zwierząt i ptaków (m.in. orły bieliki)
 5. Niezapomniane wrażenia

Opcjonalnie proponujemy także:

 1. Wyżywienie w trakcie wyprawy
 2. Noclegi (zwykle namioty na dzikiej rzecznej wyspie)
 3. Pomoc w organizacji licencji wędkarskich (zasady i koszty z tym związane opisujemy tutaj
 4. Wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (wędki, kołowrotki, przynęty i inne) dopasowanego do łowiska, zastanych warunków oraz gatunku poławianych ryb